oriy yilning may oyida mahallalar raisligiga saylovlar o‘tkaziladi
"Kambagʻallikdan farovonlik sari" dasturi doirasidagi loyihalar bilan tanishdi
Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi kotibiyati majlislar xonasida doimiy komissiyalarining qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
«O‘zbekiston Respublikasining davlat tili haqida»gi Qonuniga amal qilishi lozimligi
Tuman Yoshlar ishlari boʻlimida Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputatlari ishtirokida tumandagi Madaniyat va sport sohasida amalga oshirilayotgan ishlar tahlil qilindi. Yigʻilishda madaniyat, sport va aholi dam olish jamoat joylaridagi infratuzilma obyektlarining holati, sanʼat va sport yoʻnalishlariga yoshlarni keng jalb qilish, qoʻshimcha imkoniyatlarni ishga solishga oid dastlabki maʼlumotlar oʻzaro almashildi. 10 - mart sanasidan boshlab tuman Kengashi deputatlari Yoshlar ishlari boʻlimi, Madaniyat boʻlimi va sport maktablari bilan hamkorlikda mazkur masalani joylarga borib oʻrganish boʻyicha kelishib olind
Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputatlari va Adolat sotsial demokratik partiyasi tuman Kengashi hamkorligida tuman Tibbiyot birlashmasi faoliyati oʻrganildi
Oliy Majlis huzuridagi Fuqarolik jamiyati institutlarini qo‘llab-quvvatlash jamoat fondi mablag‘larini boshqarish bo‘yicha Parlament komissiyasi va Jamoat fondi vakillaridan iborat ishchi guruh Jizzax viloyatining Gʻallaorol tumanida bo‘ldi
Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashi hamda Gʻallaorol tuman Kengashi deputatlari tomonidan olib borilgan nazorat - tahlil tadbirlari natijasi yuzasidan viloyat va tuman Kengashlari Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalarining qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi