Saylovchilr bilan uchrashuvlar davom etmoqda
Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi deputati Zayni Shukurov Koson tuman Bunyodkor mahallasi yettiligi bilan birgalikda Koson tuman 93-sonli mumta’lim maktabida
o‘z saylovchilari bilan uchrashuv o‘tkazdi va saylovchilari oldida axborot berdi.
Uchrashuvda 51 nafar fuqarolar qatnashdi, maktablardagi davomad masalalari, erta turmush qurishlarni va to‘ylardagi dabdababozliklarni oldini olish, obodonlashtirish,
xonadondda va tomorqalarda oziq-ovqat va sabzavot ekinlari ekish, bahor faslida ko‘kalamzorlashtirish va halq hashari uyushtirish, “Yashil makon” umumxalq loyihasi doirasida mevali va manzarali darax ko‘chatlarini ekish, imtiyozli kridetlar olib ulardan samarali foydalanish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
Deputat bilan uchrashuvda aholi tomonidan suyultirilgan gaz balonlari yetkazib berish va maxalla ichida piyodalar yo‘lagi barpo etish takliflari berildi.
Uchrashuvda bildirilgan taklif va mavjud muammolarni tuman tashkilotlari bilan tizimli hal qilish choralari ko‘rilishi bildirildi.
Uchrashuv savol-javoblar bilan ko‘tarinki kayfiyatda o‘tdi, berilgan savollarga deputat Zayni Shukurov tomonidan javoblar berildi.
Deputat Zayni Shukurov tomonidan homiylik asosida mahalladagi boquvchisini yo‘qotgan va nogironligibo‘lgan oilalarga hayit arafasida oziq-ovqat mahsulotlari berildi.