Xalq deputatlari Olmazor tuman Kengashining Mahalliy byudjetni shakllantirish, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish masalalari bo‘yicha doimiy komissiya
Davlatimiz rahbari joriy yilning 5-mart kuni “Korrupsiyaga qarshi kurashish va uni oldini olish bo‘yicha” milliy Kengashida qilgan ma’ruzalaridan kelib chiqgan holda sohada olib borilayotgan ishlar tahlili hamda “Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili” davlat dasturida belgilangan ustuvor vazifalarni amalga oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida hamda Olmazor tumanining ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirishga qaratilgan dasturlarga kiritilayotgan loyihalari to‘g‘risida, Olmazor tumani mahalliy byudjetining 2025-yildagi qo‘shimcha manbalarini xarajatlarga yo‘naltirish to‘g‘risida. Davlatimiz rahbari joriy yilning 5-mart kuni “Korrupsiyaga qarshi kurashish va uni oldini olish bo‘yicha” milliy Kengashida qilgan ma’ruzalaridan kelib chiqgan holda sohada olib borilayotgan ishlar tahlili, Olmazor tumani hokimi o‘rinbosari, Investitsiyalar va tashqi savdo bo‘limi boshlig‘ining 2024-yil yakuni bo‘yicha amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti, 2025-yilga belgilangan ustuvor vazifalari hamda tumanda eksport saloxiyatini oshirish uchun olib borilayotgan ishlar tahlili to‘g‘risida.