Yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash va yo‘l-transport hodisalarining oldini olish chora tadbirlari.
▶️✍️Xalq deputatlari Chilonzor tuman Kengashi deputati M. Nazirovga okrug fuqarolari tomonidan murojaat yo‘llangan.Ushbu murojaat yuzasidan deputat so‘rovi tegishli tashkilotga yuborildi va javob xati olindi.▶️Murojaatda Chilonzor tumani Doʻmbirobod 4-tor va Tupqayrag‘och ko‘chalari kesishmasiga svetofor o‘rnatish, shuningdek, “Vosiq International School” maktabi qarshisida tegishli yo‘l belgilari o‘rnatish bo‘yicha amaliy yordam so‘ralgan.▶️Mazkur manzillar belgilangan tartibda o‘rganib chiqildi. O‘rganishlar natijasiga ko‘ra, Doʻmbirobod 4-tor va Tupqayrag‘och ko‘chalari kesishmasida transport vositalari hamda piyodalar harakatining jadalligi hisoblab chiqilganda, amaldagi me’yoriy hujjat — GOST 23457-86 “Yo‘l harakatini boshqarishning texnik vositalarini qo‘llash qoidalari”ning 4.14-bandi talablariga javob bermaganligi sababli, ushbu joyga svetofor qurilmasini o‘rnatish maqsadga muvofiq emasligi ma’lum qilindi.▶️Shu bilan birga, “Vosiq International School” maktabi qarshisida yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash va yo‘l-transport hodisalarining oldini olish maqsadida 3.24 “Tezlik cheklangan” yo‘l belgisi o‘rnatilganligi ma’lum qilindi.Yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash va yo‘l-transport hodisalarining oldini olish chora tadbirlari.
️Xalq deputatlari Chilonzor tuman Kengashi deputati M. Nazirovga okrug fuqarolari tomonidan murojaat yo‘llangan.
Ushbu murojaat yuzasidan deputat so‘rovi tegishli tashkilotga yuborildi va javob xati olindi.️ Murojaatda Chilonzor tumani Doʻmbirobod 4-tor va Tupqayrag‘och ko‘chalari kesishmasiga svetofor o‘rnatish, shuningdek, “Vosiq International School” maktabi qarshisida tegishli yo‘l belgilari o‘rnatish bo‘yicha amaliy yordam so‘ralgan.
️Mazkur manzillar belgilangan tartibda o‘rganib chiqildi. O‘rganishlar natijasiga ko‘ra, Doʻmbirobod 4-tor va Tupqayrag‘och ko‘chalari kesishmasida transport vositalari hamda piyodalar harakatining jadalligi hisoblab chiqilganda, amaldagi me’yoriy hujjat — GOST 23457-86 “Yo‘l harakatini boshqarishning texnik vositalarini qo‘llash qoidalari”ning 4.14-bandi talablariga javob bermaganligi sababli, ushbu joyga svetofor qurilmasini o‘rnatish maqsadga muvofiq emasligi ma’lum qilindi.
️Shu bilan birga, “Vosiq International School” maktabi qarshisida yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash va yo‘l-transport hodisalarining oldini olish maqsadida 3.24 “Tezlik cheklangan” yo‘l belgisi o‘rnatilganligi ma’lum qilindi.