Deputat tashabbusi bilan Aholining huquqiy muammolari yuzasidan uchrashuv tashkil etildi
Xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi 8-Tajribakor saylov okrugidan saylangan deputat tuman adliya vakillari hamda mahalla yettiligi vakillari bilan birgalikda aholi huquqlarini tiklash va himoya qilish bilan bog‘liq real huquqiy muammolarni muhokama qilish bo‘yicha uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuvda hudud aholisi o‘zlarini qiynayotgan huquqiy masalalarni batafsil bayon qildi, jumladan, mol-mulk huquqlari, ijtimoiy nafaqalar, shuningdek, boshqa dolzarb huquqiy masalalar ko‘tarildi.
Tadbir davomida aholi murojaatlari diqqat bilan tinglandi, ularni qonuniy va samarali yo‘l bilan hal etish bo‘yicha tavsiyalar berildi. Shuningdek, tegishli tashkilot vakillari bilan birgalikda amaliy chora-tadbirlar belgilab olindi.
Uchrashuv yakunida aholining huquqlarini to‘liq himoya qilish, mavjud muammolarni bosqichma-bosqich bartaraf etish hamda murojaatlar ijrosini doimiy nazorat qilish yuzasidan mas’ullarga aniq vazifalar yuklatildi. Shu orqali hududda qonun ustuvorligini ta’minlash va aholiga sifatli huquqiy yordam ko‘rsatish masalalari yanada mustahkamlandi.