“Ўзбекистон – 2030” стратегиясининг янгиланаётган лойиҳаси жамоатчилик мухокамасида
2026 йил 21 январь куни Чуст туман Кенгаши депутатлари ҳамда 3-Чармгарон округи депутати раҳбарлигидаги 75-сонли умумий ўрта таълим мактаби педагогик жамоаси иштирокида “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини такомиллаштиришнинг мазмун-моҳияти ва унинг амалий аҳамияти юзасидан муҳокама ва давра суҳбати ўтказилди.
Тадбир давомида ўтган йилларда давлатимизда амалга оширилган ислоҳотлар, барча соҳаларда эришилган натижалар тўғрисида сўз борди. Ўзбекистонда ишлаб чиқариш кўламини ошириш, ялпи ички маҳсулот ҳажмини кўпайтириш, қишлоқ хўжалиги, саноат, таълим, тиббиёт соҳаларини ривожлантириш, мамлакатнинг экспорт салоҳиятини юксалтириш, маҳаллаларни ривожлантириш бўйича Президентимизнинг Олий Мажлис ва Ўзбекистон халқига қилган Мурожаатномаларида билдирилган фикрлар юзасидан суҳбатлашилди.
Иштирокчиларга WWW.UZBEKISTAN2030.UZ платформасида “Ўзбекистон – 2030” стратегиясининг янги лойиҳасига таклифлар бериш мумкинлиги тушунтирилди.