Xalq deputatlari tuman Kengashining 2025-yil 3-noyabrdagi “Tumandagi ijtimoiy soha obyektlari, maktabgacha va maktab ta’lim muassasalarida ta’lim-tarbiya jarayonlarini yanada takomillashtirish, muassasalarning moddiy-texnik bazasi, pedagogik kadrlar salohiyati, kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati hamda ta’lim sifatini o‘rganish maqsadida doimiy komissiya ishini tashkil etish to‘g‘risida”gi VII-15-112-8-110-K/25-sonli qarori ijrosini ta’milash maqsadi tasdiqlangan reja-grafik asosida tumandagi
2-sonli umumta’lim maktabida o‘rganish olib borildi.
Tuman Kengashi hamda siyosiy partiya guruhi deputatlaridan iborat ishchi guruh tomonidan maktabda ta’lim samaradorligini oshirish, o‘quvchilarning bo‘sh vaqtlarini
mazmunli tashkil etish, o‘qituvchilarga ta’lim muassasasi tomonidan yaratib berilgan shart-sharoitlar, o‘quvchilarning darlarga ishtiroki va boshqa masalalar bo‘yicha
o‘rganish olib borildi. Ta’lim tashkiloti rahbariyati bilan erishgan yutuqlarni ommalashtirish va yo‘l qo‘yilgan xato kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha kelishib olindi.
Reja-grafik asosida o‘rganishlar davom etadi.