Xalq deputatlari tuman Kengashiga 3-Kokpatas saylov okrugidan saylangan deputat B.Kuzenbayev tomonidan Mingbuloq ovulida o‘z tadbirkorligini boshlagan Pirmanova Marjan Orinbayevnaning loyihasi o‘rganildi. Loyiha turi chorvachilik mayda tuyoqli qo‘y va echkichilik.
O‘rganish jarayonida “Mingbuloq” OFY hokim yordamchisi G’.Nurmaxanbetov, tuman Kambag‘allikni qisqartish va bandlik bo‘limi
hodimi E.Ergashev, ATB Mikrokreditbank Uchquduq bank xizmatlari markazi xodimi Tangirov Faxriyorlar birgalikda OFY hududida yashovchi Pirmanova Marjan Orinbayevna tomonidan Uchquduq tumani “Mingbuloq” OFY hududida qishloq xo‘jaligini tashkil etish, mol parvarishi va chorvachilikni tashkil etish ishga tushirilgan.
Loyiha so‘mmasi 25 mln so‘m, ATB Mikrokreditbank Uchquduq bank xizmatlari markazidan Loyiha 2025-yilning 24-yanvar kuni ishga tushgan.