Uchquduqda mikroloyihalarning ishga tushirilishi o'rganildi.
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Abdikarimov tomonidan Yo‘lchilar OFY da chorvachilik yo‘nalishi bo‘yicha
tashkil etilgan mikroloyihalar o‘rganildi
Xalq deputatlari tuman Kengashiga 19-Gulshan saylov okrugidan saylangan deputat M.Abdikarimov tomonidan Yo‘lchilar ovulida o‘z tadbirkorligini boshlagan Orenbayev Bayktek Nurketovichning loyihasi o‘rganildi. Loyiha turi chorvachilik, yirik shoxli mollar.
O‘rganish jarayonida “Yo‘lchilar” OFY hokim yordamchisi I.Baxtiyorov, tuman Kambag‘allikni qisqartish va bandlik bo‘limi xodimi E.Ergashev, ATB Mikrokreditbank Uchquduq bank xizmatlari markazi xodimi Tangirov Faxriyorlar birgalikda ishtirok etishdi.
OFY hududida yashovchi B.Orenbayev tomonidan Uchquduq tumani “Yo‘lchilar” OFY hududida qishloq xo‘jaligini tashkil etish, mol parvarishi va chorvachilikni tashkil etish ishga tushirilgan.
Loyiha so‘mmasi 33 so‘m, ATB Mikrokreditbank Uchquduq bank xizmatlari markazidan 33 mln so‘m. Bitta ish o‘rni yaratilgan. Loyiha 2025-yilning 29-yanvar kuni ishga tushgan.