Deputat xalq orasida!
Xalq deputatlari Uchquduq tuman Kengashi deputati K.Narchayev tomonidan “Shalxar” OFY da amalga oshirilgan mikroloyiha to‘g‘risida ma’lumot
Xalq deputatlari Uchquduq tuman Kengashi deputati K.Narchayev va “Shalxar” OFY hokim yordamchisi F.Zokirov, tuman Kambag‘allikni qisqartish va bandlik bo‘limi hodimi E.Ergashev, ATB Mikrokreditbank Uchquduq bank xizmatlari markazi
xodimi Tangirov Faxriyorlar birgalikda “Shalxar” OFY hududida Ko‘rkam ko‘chasi 68-uyda yashovchi O‘taqulova Nodira Doniyor qizining loyihasi o‘rganildi.
O‘taqulova Nodira Doniyor qizi tomonidan Uchquduq tumani “Yo‘lchilar” OFY hududida qishloq xo‘jaligini tashkil etish, mol
parvarishi va ch
orvachilikni tashkil etish ishga tushirilgan.
Loyiha so‘mmasi 40.8 so‘m, ATB Mikrokreditbank Uchquduq bank xizmatlari markazidan 32,8 mln so‘m, 8,0 mln so‘m o‘z mablag‘i hisobidan. Ikkita ish o‘rni yaratilgan. Loyiha 2025-yilning 28-yanvar kuni ishga tushgan.