Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Kamolova tomonidan “Bozdun” OFY da chorvachilik (qo‘ychilik) yo‘nalishi bo‘yicha tashkil etilgan mikroloyihalar o‘rganildi.
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Kamolova tomonidan “Bozdun” OFY da
chorvachilik (qo‘ychilik) yo‘nalishi bo‘yicha tashkil etilgan mikroloyihalar o‘rganildi.
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Kamolova tomonidan Bozdun ovulida o‘z tadbirkorligini boshlagan Saparbayev Urken Serikbayevichning loyihasi o‘rganildi. Loyiha turi chorvachilik, mayda shoxli mollar.
O‘rganish jarayonida “Bozdun” OFY hokim yordamchisi I.Abdikaziyev, tuman Kambag‘allikni qisqartish va bandlik bo‘limi xodimi E.Ergashev, Uchquduq tuman milliy bank AJ xodimi R.Baxronovlar birgalikda ishtirok etishdi.
OFY hududi 7-uyda yashovchi U.Saparbayev tomonidan Uchquduq tumani “Bozdun” OFY hududida qishloq xo‘jaligini tashkil etish, mol parvarishi va chorvachilikni tashkil etish ishga tushirilgan. Sarflangan mablag‘lar 40.0 mln so‘m, 10 mln o‘z mablag‘i, 30 mln bank krediti. Loyiha 2025-yil 31-yanvar kuni ishga tushirilgan.