Bu hujjat tuman aholisi va deputatlar uchun qanday yengilliklar beradi?
📌 Memorandumning asosiy yo‘nalishlari:
✅ Bepul huquqiy yordam: Endilikda tuman aholisiga birlamchi yuridik yordam ko‘rsatish va ularning huquqiy muammolarini hal etishda "Madad" NNT mutaxassislari yaqindan ko‘maklashadi.
✅ Sifatli qarorlar: Mahalliy Kengash tomonidan qabul qilinadigan qarorlar va dastur loyihalari huquqiy jihatdan yanada mukammal bo‘lishi uchun malakali yuristlar jalb etiladi.
✅ Deputatlar malakasini oshirish: Kengash deputatlari va kotibiyat xodimlarining huquqiy bilimlarini yuksaltirish bo‘yicha seminar va treninglar tashkil etiladi.
✅ Innovatsion targ‘ibot: Mahallalarda huquqiy madaniyatni oshirishda zamonaviy usullar va xorijiy tajribalardan samarali foydalaniladi.
💡 Natija nima bo‘ladi? Ushbu hamkorlik tumanimizda qonun ustuvorligini ta’minlash, aholining huquqiy savodxonligini oshirish va har bir fuqaroning muammosiga qonuniy yechim topishga xizmat qiladi.
✅ Maqsadimiz — xalqqa yaqin bo‘lish va huquqiy himoyani ta’minlash!