Yoshlarning bandligini ta’minlash, ularni kasb-hunarga va tadbirkorlikka o‘qitish, ijtimoiy himoyasini kuchaytirish ishlari deputatlar nazoratida
Joriy yil 12-noyabr kuni Xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari tomonidan tumanda yoshlarning bandligini ta’minlash, ularni kasb-hunarga va tadbirkorlikka o‘qitish, ijtimoiy himoyasini kuchaytirish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar manzilli tahlil etildi. Mahallalarda faoliyat yuritayotgan yoshlar yetakchilari tomonidan yoshlar to‘g‘risidagi zarur ma’lumotlarni "Yoshlar daftari" va "Yoshlar portali" elektron platformalariga kiritib borish, ular bilan samarali ish tashkil qilish, mahallalarda yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish kabi vazifalar ijrosi tahlil etilib, aniqlangan muammolarga ijobiy yechim topish borasida hamkorlikdagi chora-tadbirlar belgilab olindi.