Inson qadri — eng oliy tamoyil!
Aholiga ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmat sifatini oshirish, zamonaviy boshqaruv usullarini joriy etish va tizimni takomillashtirish ishlari izchil davom ettirilmoqda.
Bugun xaql deputatlari tuman Kengashi deputatlari tuman Tibbiyot birlashmasida bo‘lib, tibbiy xizmat ko‘rsatish sifati, dori vositalaridan foydalanish holati va bemorlarga yaratilgan sharoitlar bilan tanishdi. Bemorlarning davolanish jarayoni, ularning yaqinlari uchun kutish joylari holati hamda davlat ta’minotidagi dori-darmonlarning retsept asosida berilishini o‘rgandi.
Sog‘liqni saqlash tizimida amalga oshirilayotgan islohotlarga qaramay, hal etilishi lozim bo‘lgan muammolar mavjudligini ta’kidlanib, mutasaddilarga tibbiy xizmat ko‘rsatish sifatini yaxshilash, dori vositalarini maqsadli taqsimlash va aholiga manzilli tibbiy yordam ko‘rsatish bo‘yicha aniq tavsiyalar berildi.