Zarbdorda “Ixchamlik — bu madaniyat” g‘oyasi keng targ‘ib etilmoqda
Tadbirda Zarbdor tuman hokimi o‘rinbosari D.Xolmurzayeva hamda Xalq deputatlari Zarbdor tuman Kengashi deputati, Mahallalar uyushmasi tuman bo‘limi rahbari T.Qodirov ishtirok etib, Yoshlik mahalla fuqarolar yig‘ini aholisi bilan ochiq muloqot o‘tkazdilar.
Madaniyat va qadriyatlar uyg‘unligi
Uchrashuv davomida xalqimiz orasida ixchamlik, kamtarlik va shukronalik madaniyatini yanada mustahkamlash zarurligi ta’kidlandi. Ayniqsa, to‘y va ma’rakalarni milliy qadriyatlarimizga mos, ortiqcha dabdabadan xoli tarzda o‘tkazish bugungi kun talabi ekanligi alohida qayd etildi.
Yoshlar va moliyaviy savodxonlik
Muloqot chog‘ida yoshlarda moliyaviy savodxonlikni oshirish, oilaviy tadbirlarni ixcham, samimiy va mazmunli o‘tkazishga o‘rganish masalalari muhokama qilindi. Bu borada aholining turli qatlamlari, ayniqsa yoshlar o‘rtasida tushuntirish ishlarini kuchaytirish bo‘yicha takliflar bildirildi.
G‘oyani hayot tarziga aylantirish yo‘lida
Tadbir yakunida “Ixchamlik — bu madaniyat” g‘oyasini har bir mahallada keng targ‘ib etish, uni hayot tarziga aylantirish bo‘yicha tavsiyalar berildi. Ishtirokchilar bunday tashabbuslar xalqimizning milliy ruhiyatini mustahkamlash, jamiyatda sog‘lom fikr va madaniyatni rivojlantirishga xizmat qilishini ta’kidladilar.