Deputatlar tomonidan ijtimoiy soha obyektlarining 2025-2026 yillarda kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ishlari holati o‘rganilmoqda
Xalq deputatlari Muzrabot tumani Kengashiga 8-Tallashqon saylov okrugidan saylangan deputat Kenjayeva Mazluma “Oriyat” mahallasi hududida joylashagan 2-umumta’lim maktabida davlat xususiy sherikchiligi asosida qurilgan qozonxona isitish tiziminingi mavsumga tayyorgarligini ko‘zdan kechirdi. Muhtaram yurtboshimizning tashabbuslari bilan ta’lim muassasalarining
issiqlik ta’minoti ausorsing xizmati tizimiga o‘tkazilgan. O‘rganish jarayoni yakunida ta’lim muassasasini kuz-qish mavsumiga tayyorlash va qish faslining sovuq kunlarida o‘quvchilar hamda o‘qituvchilar uchun ta’lim dargohlarini yetarlicha issiqlik bilan
ta’minlab berish, qozonxonalarni sifatli qilib ishlatilishi kerakligi to‘g‘risida maktab ma’sullariga tegishli tavsiyalar berildi.