"Qadriyatlaring boqiy bo‘lsin, Navro‘z!"
Ishtixon tumani deputatlari va “Mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish
Ishtixon tumani Kengashi deputatш “Kiberxavfsizlikni taʼminlash va bank mahsulotlaridan samarali foydalanish” mavzusida tushuntirish ishlarini olib bordi
1. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 4-apreldagi “Mehnat migratsiyasi jarayonlarini takomillashtirish hamda xorijda vaqtincha mehnat faoliyatini amalga oshirayotgan shaxslarni qo‘llab-quvvatlashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-59-sonli Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar hamda 2025-yilda amalga oshirilishi belgilangan ustuvor vazifalar to‘g‘risida Ishtixon tumani Kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi boshlig‘i Z.Abdullayevning hisoboti haqida.
2. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 11-sentyabrdagi PF-158-sonli Farmonining 25-maqsadida hamda Xotin-qizlarning jamiyatdagi rolini oshirish, gender tenglik va oila masalalari bo‘yicha Respublika komissiyasining 2024-yil 6-aprel kuni kengaytirilgan tarzda o‘tkazilgan majlisining 10-sonli bayonnomasining 19-bandida berilgan topshirlar ijrosi yuzasidan Ishtixon tumani hokimining o‘rinbosari - oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i F.Chinorovaning hisoboti haqida.
3. Ishtixon tumanida investitsiyalarni jalb qilish va investitsiya loyihalarini amalga oshirish borasida 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar hamda 2025-yilda amalga oshirilishi belgilangan ustuvor vazifalar to‘g‘risida Ishtixon tumani investisiyalar va tashqi savdo shu’basi Investisiya loyihalarini monitoring qilish va tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha bosh mutaxassisi A.Nazarovning hisoboti haqida.
4. Ishtixon tumanida 2024-yil davomida aholi turmush tarzini yanada yahshilash maqsadida obyektlarni qurish, rekonstruksiya qilish va ta’mirlash borasida olib borilgan ishlari hamda 2025-yilda amalga oshirilishi belgilangan ustuvor vazifalar to‘g‘risida Ishtixon tumani hokimining qurilish, to‘siqlarsiz muhit yaratish, kommunikatsiyalar, kommunal xo‘jalik, ekologiya va ko‘kalamzorlashtirish masalalari bo‘yicha o‘rinbosari bosh mutaxassisi A.G‘aniyevning hisoboti haqida.
5. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 30-iyundagi “O‘zbekiston Respublikasida yoshlarga oid davlat siyosatini tubdan isloh qilish va yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-6017-sonli Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida asosiy vazifa va faoliyat yo‘nalishlari ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida Ishtixon tumani Yoshlar ishlari bo‘limi boshlig‘i O.Akbarovning hisoboti haqida.
6. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 9-oktyabrdagi “Fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalarining huquqlari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish, qishloq xo‘jaligi ekin maydonlaridan samarali foydalanish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-5199-sonli Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida Ishtixon tumanida qishloq xo‘jaligi ekin maydonlaridan foydalanish samaradorligi haqida Ishtixon tumani Fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi bosh mutaxassisi A.Tangirovning hisoboti haqida.
7. Ishtixon tumanida aholi salomatligini saqlash va yuqumli kasalliklarga qarshi kurashish yuzasidan 2024-yilning o‘tgan davrida amalga oshirgan ishlari va 2025-yilga mo‘ljallangan rejasi to‘g‘risida Ishtixon tumani Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi bo‘limidan Z.Egamqulovning hisoboti haqida.
8. Ishtixon tumanida 2025-yil 1-mavsumda O‘zbekiston Respublikasi “Ochiq budjet” axborot portali orqali eng ko‘p ovoz to‘plagan taklif loyihalarini “Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi” mablag‘lari hisobidan moliyalashtirish bo‘yicha manzilli ro‘yxatni tasdiqlash to‘g‘risida.
9. Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi huzurida Yoshlar maslahat guruhini tashkil qilish to‘g‘risida.