Сессия кун тартибида қуйидаги масалалар кўриб чиқилди
-Туман прокурорининг 2025 йил 12 ойи давомида амалга оширилган ишлари ҳамда Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2025-йил 3-январдаги маҳаллаларида хавфсиз муҳитни яратиш ва ҳуқуқбузарликларнинг барвақт олдини олиш тизими самарадорлигини янада ошириш бўйича чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-1-сонли ҳамда 2025-йил
18-мартдаги “Республикада криминоген вазиятни кундалик таҳлил қилиш фаолиятини ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисидаги ахбороти.
-Туман ИИБ бошлиғининг 2025 йил 12 ойи давомида “Жиноятчиликни олдини олиш” борасида амалга оширилган ишлар ва йўл қўйилган камчиликларни бартараф этиш борасидаги хисоботи.
-Ўзбекистон Респубдикаси Вазирлар Махкамасининг 06.12.2021 йилдаги ВМ-737-сонли қарор ижросини таъминлаш юзасидан.
-Туман адлия бўлими рахбарининг 2025 йил якуни бўйича норма ижодкорлиги, хуқуқни қўллаш амалиётини ўрганиш соҳасида амалга оширилган ишлари юзасидан ахбороти.
-Туманда 2024 йилнинг ўтган 12 ойи давомида жиноятчиликни олдини олиш, жамоат тартибини сақлаш ва фуқаролар хавфсизлигини таъминлаш борасида амалга оширилган ишлар ва йўл қўйилган камчиликлар юзасидан хисоботи.
-Туман тиббиёт бирлашмаси раҳбарининг 2025-йил 12 ойи давомида ҳудудда соғлиқни сақлашни ривожлантиришга оид давлат дастурларининг бажарилиши, касалликлар профилактикасининг ҳолати, соғлом турмуш тарзини ва тўғри овқатланишни шакллантириш, соғлиқни сақлашнинг асосий кўрсаткичлари, шунингдек соҳада коррупцион ҳолатларни олдини олиш борасида олиб борилаётган ишлар тўғрисидаги ҳисоботи.
-Наманган тумани “Инсон” ижтимоий хизматлар маркази рахбарининг 2025-йилнинг 12 ойи давомида марказ томонидан амалга оширилган ишлар юзасидан ҳисоботи тўғрисида.
-Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022-йил 2-августдаги ПҚ-342-сонли қарорига мувофиқ аҳоли ва тадбиркорлик субектларининг ичимлик сув таъминотини яхшилаш, оқова сув тизими билан таъминланганлиги даражасини ошириш бўйича 2025-йилнинг 12 ойлиги давомида амалга оширилган ишлар тўғрисида.
-Туман Халқ қабулхонасининг 2025 йил 12 ойи давомида амалга оширилган ишлари юзасидан ахбороти.
-Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Кенгашининг 2025-йил 22-декабр кунги “Халқ депутатлари вилоятлар, Тошкент шаҳар, туман (шаҳар) Кенгашлари котибиятлари ходимларининг меҳнатига ҳақ тўлаш тизимини такомиллаштириш тўғрисида”ги КҚ-284-V-сон Қарорининг ижросини Наманган туманида таъминлаш, Халқ депутатлари туман Кенгаши котибияти ҳамда доимий комиссияларининг 2026 йил иш режаларини тасдиқлаш ҳамда Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Кенгашининг Маҳаллий ҳокимият вакиллик органлари фаолиятини кучайтиришга кўмаклашувчи комиссиясининг 2024-йил 31-январдаги “Маҳаллий кенгашлар депутатлари фаолияти самарадорлигини ошириш тўғрисида”ги 22-сонли Қарори ижросини таъминлаш тўғрисида.
-“Инфратузилма ва ижтимоий барқарорлик” жамғармаси маблағларини йўналтириш тўғрисида.
Сессия якунида бошқа қарор лойихалари ҳам мухокама қилинди ва масалалар юзасидан раҳбар ва масъулларнинг ахборот ва ҳисоботлари эшитилиб,  қизғин баҳс-мунозараларга бой ўтган сессия якунида Халқ депутатлари Наманган туман Кенгашининг тегишли қарорлари қабул қилинди.