DEPUTATLAR 2- SONLI UMUMIY O'RTA TA'LIM MAKTABIDA
Xalq deputatlari shahar Kengashi 4-Shifokorlar saylov okrugi deputati O.Sharipov va Xalq deputatlari shahar Kengashi 2-Shayxon okrugi deputati F.Hojiyev
hamda Xalq deputatlari shahar Kengashi 8-Tumar saylov okrugi deputati R.Jo‘rayeva shuningdek tegishli masullar bilan hamkorlikda
shahardagi 2 - sonli umumiy o‘rta taʼlim maktabida amalga oshirilayotgan ishlar ahvoli va sohadagi kamchiliklar hamda muammolar yuzasidan o‘rganish olib borildi.
Sinflardagi o‘quvchilar soni, maktabning quvvati va qamrov darajasi, Ta’lim jarayonining sifati, Bitiruvchilarning oliy ta’lim muassasalariga kirish ko‘rsatkichlari,
Kutubxona holati,   o‘quvchilarning darsliklar bilan taʼminlanganlik holati,  moddiy texnik bazasi,  o‘qituvchilarning malaka darajalari o‘rganildi.
Sohadagi kamchiliklar yuzasidan tegishlicha soha rahbarlariga kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha tavsiyalar berildi.