Xalq deputatlari Jarqo'rg'on tuman Kengashiga 16-"Gulxovuz" saylov okrugidan saylangan deputat S.Yuldoshev boshchiligida hamda 6-Bobur saylov okrugidan saylangan deputat Ch.Yusupov ishtirokida tumandagi "Gulxovuz" MFYsida saylovchilar bilan uchrashuv olib bordi.
Yigʻilishda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining 2025-yil 28-yanvardagi KQ-54-V-sonli qarorining mazmun-mohiyati haqida batafsil ma’lumotlar berib o'tildi.
So‘nggi yillarda mamlakatimizda jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini ko‘rib chiqish orqali inson huquqlari va erkinliklari, uning qonuniy manfaatlarini himoya qilish muhim ustuvor yo‘nalishlardan biriga aylandi. Shu boisdan xalq deputatlari Jarqo'rg'on tumani Kengashi deputati S.Yuldoshev tumandagi “Gulxovuz” mahallasida fuqarolar bilan deputatlik qabulini o‘tkazib, deputat o'z faoliyati to'g'risida saylovchilarga axborot berib o'tdi.
Qabul davomida fuqaro A.Toshpo'latovning murojaati tinglanib, huquqiy maslahatlar berildi va mahallada uchrab kelayotgan muammolar yuzasidan aholining murojaatlar bo‘yicha tegishli tashkilotlarga deputatlik so'rovi bilan chiqish belgilandi.