DEPUTAT NAZORATI:
Xalq deputatlari Jarqo'rg'on tuman Kengashiga 16-"Gulxovuz" saylov okrugidan saylangan deputat S.Yuldoshev boshchiligida hamda tuman Kengashi deputatlari A.Toshpo'latov va Ch.Yusupovlar ishtirokida Jamoatchilik fikri asosida shakllantirilgan tadbirlar bajarilishi ustidan deputatlik nazoratini ta’minlash maqsadida, tumandagi "Jarqo'rg'on minorasi" MFYsida joylashgan 24-sonli umumta'lim maktabidagi qurilish ishlari bilan tanishdi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Kengashining 2022-yil 18-apreldagi KQ-334-VI- (https://lex.uz/uz/docs/-5989030)sonli qarori ijrosini ta’minlash hamda uning mazmun-mohiyati haqida batafsil ma’lumotlar berilib, ushbu qarorga asosan Jamoatchilik fikri asosida shakllantirilgan tadbirlar bajarilishi yuzasidan, tumandagi "Jarqo'rg'on minorasi" MFYsida joylashgan 24-sonli umumta'lim maktabidagi qurilish ishlari "Tashabbusli budjet "dan yutilgan loyihalarga yo‘naltirilgan mablag‘larning maqsadli va samarali ishlatilishi yuzasidan deputatlik nazoratini olib bordi. Uchrashuv davomida deputatlar tomonidan loyihalarda uchrayotgan muammolar yuzasidan loyihaga mas'ul rahbarlarga takliflar kiritilib, deputatlik nazorarti o'rnatildi.