Yоshlаr maslahat guruhlari tashkil qilinmoqda
Kengash deputatlarining “mahalla yettiligi” bilan о‘zaro hamkorligi amalda
Xаlq deputаtlаri Shаrof Rаshidov tumаn Kengаshining navbatdagi sessiyasi o‘tkazildi.
Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar mаsаlаlаri bo‘yichа doimiy komissiya yig‘ilishi bo'lib o'tdi.
Kengash deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan о‘zaro hamkorligi amalda.
Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar mаsаlаlаri bo‘yichа doimiy komissiya yig‘ilishi
Халқ депутатлари Шароф Рашидов туман Кенгашининг "Ижтимоий соҳа, ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича доимий комиссияси"нинг йиғилиши
Халқ депутатлари Шароф Рашидов туман Кенгашининг "Маҳаллий бюджет, тадбиркорликни ривожлантириш ва иқтисодий ислоҳотлар бўйича доимий комиссияси"нинг йиғилиши бўлиб ўтди.
Халқ депутатлари Шароф Рашидов туман Кенгашининг "Коррупцияга қарши курашиш ва хавфсизлик масалалари бўйича доимий комиссияси"нинг йиғилиши бўлиб ўтди.
Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi Doimiy komissiya yig`ilishi
Davlatimiz rahbari joriy yilning 5-mart kuni “Korrupsiyaga qarshi kurashish va uni oldini olish bo‘yicha” milliy Kengashida qilgan ma’ruzalaridan kelib chiqgan holda sohada olib borilayotgan ishlar tahlili hamda 2024-yil yakuni bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan hisoboti, 2025-yilga belgilangan ustuvor vazifalar to‘g‘risida va “Atrof-muhitni asrash va “yashil” iqtisodiyot yili” davlat dasturida belgilangan ustuvor vazifalarni amalga oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar hamda tumanda qurilish soxasi va obodonlashtirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar taxlili to‘g‘risida.
Tumandagi xotin-qizlarni ijtimoiy axvoli, yosh oilalar va ishsiz ayollarni ish bilan taminlash, ayollar o‘rtasida jinoyatchilikni oldini olish, oilaviy ajrimlarni kamaytirish bo‘yicha qilingan ishlar hamda “Ayollar daftari” bo‘yicha ajratilgan byudjet mablag‘lari manzilli va samarali ishlatilishi, xotin-qizlar ijtimoiy ahvolini yaxshilash uchun olib borilayotgan ishlar hamda Olmazor tumanida 6-bosqich “Ayollar daftari” ro‘yxatiga kiritishga tavsiya etilgan 12438 nafar extiyojmand xotin-qizlarni mahalla fuqarolar yig‘inlari tomonidan o‘rganilgan xujjatlarga asosan “Ayollar daftari”ga kiritish to‘g‘risida.
Davlatimiz rahbari joriy yilning 5-mart kuni “Korrupsiyaga qarshi kurashish va uni oldini olish bo‘yicha” milliy Kengashida qilgan ma’ruzalaridan kelib chiqgan holda sohada olib borilayotgan ishlar tahlili hamda Olmazor tumani hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma'rifiy ishlari bo‘limining 2024-yil yakuni bo‘yicha amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti, 2025-yilga belgilangan ustuvor vazifalar hamda tumanda ijtimoiy sohada olib borilayotgan manzilli ishlar taxlili 2025-yilda maktablardagi bitiruvchilarni Oliy ta’limga kirish jarayonlari, yoshlarni kasbga qiziquvchanligini inobatga olgan holda kasbga va ishga joylashtirish taxlillari to‘g‘risida.