Deputat va mahalla yettiligi:
Termiz tumani “18-Do'stlik‘” saylov okrugidan saylangan xalq deputatlari Termiz tumani Kengashi deputati O.Abdullayev boshchiligida “Istiqlol‘” mahallasida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish tadbirlari tashkil etildi.
Tadbirda mahalla faollari, yoshlar hamda keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdi. Aholi yashash sharoitlarini yanada yaxshilash, mahalla hududini yanada obod va fayzli maskanga aylantirish maqsadida amalga oshirilgan ishlar doirasida hududda tozalash, daraxt ekish va yashil maydonlarni kengaytirish ishlari olib borildi.
Shuningdek, uchrashuv davomida mahalla aholisini qiynab kelayotgan dolzarb masalalar muhokama qilinib, ularni hal etishga doir tegishli choralar belgilandi. Mahallalardagi mavjud muammolarni bartaraf etish, ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish dasturlarining ijrosini samarali tashkil etish bo‘yicha deputatlar va fuqarolar o‘rtasida fikr almashildi.