Saylovchilar mummolari o‘rganildi
♾Xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashi deputati N.Abdullayeva tomonidan Samarqand shahridagi Gʻafur Gʻulom mahallasida sayyor qabul tashkil qilindi.
✍️Ushbu sayyor qabulda Gʻafur Gʻulom mahallasida istiqomat qilayotgan saylovchilar ishtirok etib, viloyat Kengashi deputatiga hududdagi mavjud muammolar yuzasidan murojaatlar qilishdi.
🤔Xususan, deputatga mazkur mahalla faollari tomonidan bugungi kunda ta’mirtalab, yaroqsiz holatga kelib qolgan elektr transformatori o‘rniga yangi transformator o‘rnatishda amaliy yordam so‘rab yozgan murojaatlari ko‘rib chiqildi.
🌀O‘tkazilgan sayyor qabulda 10 ga yaqin murojjatlar qabul qilinib, ushbu masalalar yechimi yuzasidan deputat N.Abdullayeva mahalla oqsaqollari bilan maslahatlashgan holda tegishli mutasaddi tashkilot rahbarlariga deputatlik so‘rovi chiqarishini ma’lum qildi.