Xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashining navbatdagi yettinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
Sessiya ishini Kengash raisi Sh.Negmatov olib bordi.
✅O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 29-noyabrdagi “Samarqand viloyatida investitsiya va tadbirkorlik muhitini yanada rivojlantirish hamda aholi turmush darajasini yaxshilash chora-tadbirlari to‘g‘risida” PQ-407-son qarori ijrosi bo‘yicha viloyat hokimining o‘rinbosari O.Xamrayevning hisoboti;
✅Samarqand viloyati mahalliy byudjetining 2024-yil yillik ijrosi bo‘yicha viloyat Iqtisodiyot va moliya bosh boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari B.Mirzayevning hisoboti;
✅Majburiy ijro byurosi viloyat boshqarmasining 2024-yildagi faoliyati yuzasidan boshqarma boshlig‘i S.Jabbarovning hisoboti to‘g‘risida;
✅xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashining 2023-yil 27-dekabrdagi “Samarqand viloyatining 2024-yilgi mahalliy byudjetni tasdiqlash to‘g‘risida” VI-94-126-7-0-K/23-son qaroriga o‘zgartirishlar kiritish to‘g‘risida;
✅Samarqand viloyati Pastdarg‘om tumani “Chimboyobod” MFY hududida tashkil etilgan “Pastdarg‘om” maxsus sanoat zonasining bosh rejasini tasdiqlash to‘g‘risida;
✅Fuqarolar yig‘inlari raislari sayloviga tayyorgarlik ko‘rish hamda uni o‘tkazishga ko‘maklashish to‘g‘risida;
✅xalq deputatlari viloyat Kengashi huzurida ekspert guruhi tashkil qilish to‘g‘risida;
✅xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati tomonidan deputat so‘rovini yuborish tartibini tasdiqlash to‘g‘risida;
✅xalq deputatlari viloyat Kengashi sessiyasida davlat organlari va tashkilotlari mansabdor shaxslarining hisobot (axborot)larini eshitishning tartibini tasdiqlash to‘g‘risida;
✅xalq deputatlari viloyat Kengashi qarorlari loyihalarini ishlab chiqish hamda ularni huquqiy ekspertizadan o‘tkazish uslubiyotini tasdiqlash to‘g‘risida;
✅xalq deputatlari viloyat Kengashi tomonidan qonunlarni ko‘rib chiqish va muhokama qilish to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida.
✅O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 35-V-sonli qarori ijrosini ta’minlash to‘g‘risida.
✅"Viloyatda “Zarbdor tajribasi” asosida sanoat, xizmat va qishloq xo‘jaligi sohalarida amalga oshiriladigan drayver loyihalar bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqish va ma’qullash haqida.