Saylov okruglaridagi mahallalarda uchrashuvlar tashkil etildi.
Xalq bildirgan ishonchni oqlash, joylardagi ijtimoiy ahamiyatga molik, aholini qiynab kelayotgan muammolarni o‘rganish va bartaraf etish choralarini ko‘rish, lozim taqdirda qonunchilikni takomillashtirish uchun odamlarning fikrini o‘rganish, tegishli takliflar tayyorlash asosiy maqsad etib belgilangan.
📍Samarqand viloyati Kengashi deputati Zebiniso Yusupova ham jarayonda faol ishtirok etmoqda. O‘rganish manzillarida olib borilayotgan islohotlar, bunyodkorliklar bilan bir qatorda mavjud muammo va kamchiliklar bo‘yicha aholi murojaatlariga quloq tutib, masalalar o’rganilmoqda.
🧠Payariq tumanidagi “Do'stlik”, "G'allakor", "Ko'lto'sin", "Nakurt" mahallalarida bo‘ldi. Deputat dastlab “mahalla yettiligi” vakillarining aholi farovonligini oshirish, kambag‘allikni qisqartirish, oilaviy tadbirkorlik hamda ayollar va yoshlarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi olib borilayotgan ishlari to‘g‘risidagi ma’lumotlarini eshitdi.
Bundan tashqari deputat 36,37,38,49-maktablar faoliyati bilan tanishdi.