Deputat xalqning yordamchisi
Xalq Deputatlari Parkent tuman Kengashiga 14-Cho`qqayma saylov okrugidan saylangan deputat Dadamatov Faxriddin Janobovich “Cho`qqayma” MFYda tashkil etilgan mahalla Kengashining navbatdagi yig`lishida ishtirok etdi.Yig`lish kun tartibiga O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi "2025-yilda Respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo`yicha chora tadbirlari to'g'risida"gi PQ-1-son qarorini ijrosini ta'minlash maqsadida mahallaning xilvat joylariga kameralar va tungi yoritish chiroqlari o‘rnatish masalasi muhokama qilindi. Bundan tashqari yig`ilish qatnashchilari bilan yashil makon umummilliy harakati doirasida har bir ko‘chaga bir hil navli mevali ko‘chatlar ekish, mahalla ko‘chalarini ozoda saqlash va obodonlashtirish kerakligi kelishib olindi.