Xalq deputatlari o'z saylov okrugidagi saylovchilar bilan uchrashdi
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining Mahalliy hokimiyat vakillik organlari faoliyatini kuchaytirishga koʻmaklashuvchi komissiyasining “Mahalliy kengashlar deputatlari faoliyati samaradorligini oshirish toʻgʻrisida”gi 22-sonli Qarori ijrosini taʼminlash maqsadida T.Madumarov boshchiligida 8 ta tuman Kengash deputatlari Andijon viloyati Kengashi 45-Paxtakor saylov okrugidagi mas'ullar hamda fuqarolar bilan uchrashib, saylovchilarga deputatlik faoliyati toʻgʻrisida axborot berdi.
Uchrashuvda, deputatlar tomonidan joriy yil 1-chorakda hududda amalga oshirilgan ishlar, mavjud muammolar va ularni hal etish yo‘llari haqida ishlar yuzasidan axborot berdi. Shuningdek, hududiy ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish, infratuzilma holatini yaxshilash, yoshlar va ayollar bandligini ta’minlash borasidagi rejalar aytib o'tildi.