Yettinchi chaqiriq xalq deputatlari Andijon viloyat Kengashi sakkizinchi sessiyasi o‘tkazildi
Sessiya kun tartibiga quyidagi masalalar ko‘rib chiqild:
1. Andijon viloyati IIB boshlig‘ining o‘rinbosari I.B.Ismanovning «2025 yil 3 oyi davomida viloyatda jamoat xavfsizligini ta'minlash borasida amalga oshirilgan
ishlar yuzasidan hisoboti to‘g‘risida.
2. Mahallalar faoliyati takomillashtirilishi munosabati Andijon viloyatidagi mahallalarni tuzish, birlashtirish, bo‘lish va tugatish, shuningdek ularning
chegaralarini belgilash hamda o‘zgartirish kiritish masalalari haiqda.
3. O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Inson huquqlari bo‘yicha vakilining (ombudsmanning) Andijon viloyatidagi mintaqaviy vakili J.Ibroximovning 2024
yilda inson huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish holati yuzasidan ma'ruzasi haqida.
4. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Andijon viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri M.Xo‘jamberdievning murojaatlar bilan ishlash holati yuzasidan axboroti to‘g‘risida.
5. Viloyatda ichimlik suvi ta'minoti va oqova suv xizmatlari uchun taklif etilayotgan narxlar (tariflar)ni tasdiqlash haqida.
6. Andijon shahrida yo‘lovchilar transportida yo‘lovchilar tashish haqining yangi tarifini belgilash to‘g‘risida. 7. O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalari, ularda qurilgan binolar va inshootlarga bo‘lgan huquqlarni e'tirof etish to‘g‘risida.