Deputat tumandagi tez tibbiy yordam faoliyati o‘rganildi
❗️Bugun deputat B.Baxovadinov tomonidan tumandagi tez tibbiy yordam bo‘limi faoliyati o‘rganildi. Tashrif davomida aholiga kechayu-kunduz ko‘rsatilayotgan tez tibbiy xizmat sifati, chaqiruvlarga chiqish tezligi, dori vositalari bilan ta’minlanganlik hamda tibbiy brigadalar ish jarayoni atroflicha ko‘zdan kechirildi.
Shuningdek, navbatchilik tartibi, avtomashinalarning texnik holati, shifokor va feldsherlarning aholi murojaatlariga munosabati, mavjud muammolar hamda ularning yechimlari yuzasidan mutasaddilar bilan suhbatlar o‘tkazildi. O‘rganish jarayonida tizim samaradorligini yana-da oshirish, xizmat sifatini yaxshilash, aholiga tezkor va qulay tibbiy yordam ko‘rsatishni ta’minlash bo‘yicha bir qator taklif va tavsiyalar berildi.
✅Deputat tez tibbiy yordam bo‘limi xodimlarining mas’uliyatli mehnatini e’tirof etib, ularning faoliyatini qo‘llab-quvvatlashga doir zarur choralar belgilab olindi.