Deputatlar xotin-qizlar bo‘limi faoliyatini o‘rgandi
Bugun tuman Kengashi deputatlari R.Djumanova hamda B.Baxovadinovlar tomonidan tumandagi xotin-qizlar bo‘limi faoliyati hamda oilaviy ajrimlarning oldini olish yo‘nalishida amalga oshirilayotgan ishlar holati o‘rganildi.
O‘rganish davomida bo‘limning profilaktik chora-tadbirlari, oilalar bilan ishlash jarayonlari, psixologik ko‘mak tizimi hamda mahalla kesimidagi ko‘rsatkichlar tahlil qilindi. Mutasaddilar tomonidan olib borilayotgan loyihalar, xotin-qizlar bandligini ta’minlash va ijtimoiy himoyani kuchaytirish bo‘yicha axborotlar tinglandi.
✅Shuningdek, ajrimlarning oldini olishda mahalla yetakchilari, xotin-qizlar faoli, psixologlar va profilaktika organlari hamkorligi, yarashtirish mexanizmlarining samaradorligi yuzasidan fikr almashildi.
❗️O‘rganish yakunida mavjud kamchiliklarni bartaraf etish, tizimni takomillashtirish va samaradorlikni oshirish bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi.