O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti SH.M.Miraziyayev rahbarligida 2025-yil 30-yanvar kuni tomorqada va ijaraga berilgan ekin yerlarida daromadli mahsulot yetishtirishning yangi tizimi bo‘yicha yig‘ilishi davomida berilgan topshiriq ijrosi bo‘yicha
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti SH.M.Miraziyayev rahbarligida 2025-yil 30-yanvar kuni tomorqada va ijaraga berilgan ekin yerlarida daromadli mahsulot yetishtirishning yangi tizimi bo‘yicha yig‘ilishi davomida berilgan topshiriq ijrosi bo‘yicha Xalq deputatlari Shovot tumani Kengashi deputatlari G.Dosova va M.Nurjanovalar tumandagi Istiqbol hamda Arbob mahallalarida bo‘lib, mahalla aholisining tomorqalaridan oqilina foydalanilayotganligi o‘rganildi va fuqarolar o‘z tomorqalarida yaratilayotgan imkoniyatlaridan oqilona foydalanish orqali qo‘shimcha daromad olayotganligini bildirdilar.
Deputatlar tomonidan fuqarolar murojaatlari tinglandi.