Xalq deputatlari Sariosiyo tumani Kengashi raisi M.Ashurov “Madad” nodavlat notijorat tashkilotining tuman vakili N.Xudoyqulov bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 6-sentabrdagi “Aholiga huquqiy axborotni yetkazish va yuridik yordam ko‘rsatish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 741-sonli qaroriga asosan “Madad” – muassasa shaklidagi nodavlat notijorat tashkiloti tashkil etilgan. (https://lex.uz/uz/docs/4500969?ONDATE=15.05.2024%2000)
“Madad” nodavlat notijorat tashkiloti tuman vakili N.Xudoyqulov bilan suhbatda ijtimoiy himoyaga muhtoj boʻlgan fuqarolarning huquqiy savodxonlik darajasini oshirish va aholiga bepul yuridik yordam ko'rsatish, shuningdek, tuman Kengashi deputatlari tomonidan mahallarda aniqlangan huquqiy muammolarni o‘zaro birgalikda hal etish bo‘yicha kelishib olindi.