ХАЛҚ ДЕПУТАТЛАРИ ЯНГИБОЗОР ТУМАН КЕНГАШИНИНГ НАВБАТДАГИ СЕССИЯСИ
Сессияда туман ҳокими ўринбосарлари, депутатлар, тегишли идора-ташкилот раҳбарлари иштирок этдилар.
Сессияга   Янгибозор туман кенгаши депутати,  туман ҳокими Р.Жуманиязов раислик қилди.
Сессия кун тартибида тегишли масала кўриб чиқилди.
1. Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021-йил 31-майдаги ПҚ-5132-сонли “Ijro.gov.uz” ижро интизоми идоралараро ягона электрон тизими самарали фаолият кўрсатишини таъминлашга қаратилган қўшимча чоратадбирлар тўғрисида”ги қарорининг ижроси тўғрисида.
2. 2024-2025-йилларда куз-қиш мавсумини бетолафат ўтказиш тўғрисида.
3. Янгибозор туманда “Ўзбекистон – 2030” стратегиясини “Ёшлар ва бизнесни қўллаб-қувватлаш йили” дастурининг бажарлиши юзасидан 2024-йил давомида қилинган ишлар тўғисида.
4. Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024-йил 23-сентябрдаги “Камбағалликдан фаровонлик сари” дастурини амалга ошириш бўйича биринчи навбатдаги чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПҚ-330-сон қарори ижроси юзасидан тумандаги Гулистон маҳалласида аҳоли томорқаларини суғориш тизимини яхшилаш тўғисида.
Кўриб чиқилган масалалар юзасидан депутатлар ўз фикрларини билдирдилар. Сессия кун тартибида муҳокама қилинган масалалар юзасидан қарор қабул қилинди.