Xalq deputatlari Sardoba tuman Kengashi huzuridagi Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish, xorijiy investitsiyalar va iqtisodiy islohotlar masalalari bo'yicha doimiy komissiyasining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Joriy yilning 15-yanvar kuni xalq deputatlari Sardoba tuman Kengashining 2024-yil 27-dekabrdagi "Xalq deputatlari Sardoba tumani Kengashining hamda Kengash huzuridagi doimiy komissiyalarning 2025-yil 1-yarim yilligi uchun ish rejalarini tasdiqlash to‘grisida"gi VII-5-032-9-127-K/24-sonli qaroriga asosan xalq deputatlari Sardoba tuman Kengashi huzuridagi Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish, xorijiy investitsiyalar va iqtisodiy islohotlar masalalari bo'yicha doimiy komissiyasining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi. Unda tuman Iqtisodiyot va moliya bo'limi tomonidan 2024-yil davomida amalga oshiriligan ishlari, tuman Soliq inspeksiyasi tomonidan 2024-yil davomida amalga oshiriligan ishlari, tuman Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik bo'limining 2024-yil davomida amalga oshiriligan ishlari va tuman Savdo-sanoat palatasining 2024-yil davomida amalga oshiriligan ishlari yuzasidan hisobotlari eshitildi. Doimiy komissiya tomonidan yig'ilishda ko'rilgan masalalar bo'yicha tegishli qarorlar qabul qilindi.