Халқ депутатлари Янгиқўрғон туман Кенгашининг 8-сессияси бўлиб ўтди.
"Дала маданияти" бўйича учрашув.
Муаммо бартараф этилди.
Халк депутатлари Янгиқўрғон туман Кенгаши депутати Ашуров Алишер Иброхимович иштирокида 61-сонли мактабда махалла фаоллари билан йиғилиш ўтказилди.
Фуқаро мурожаати ижроси бажарилди.
"Tom orqa daromad manbai" tamoili asosida yerlardan unumli foydalanish
Айни кунларда мамлакатимизнинг барча ҳудудларида эзгулик ғоялари тарғиботига бағишланган "Маърифат улашиб" лойиҳаси тадбирлари бўлиб ўтмоқда.
Ҳорижий молия институтлари маблағи ҳисобидан Янгиқўрғон тумани ҳудудида амалга оширилаётган ишлар туман кенгаши депутатларининг доимий назоратида
O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi Sirdaryo viloyati Kengashi deputati Bahrom Sobirov va 1-Baxt saylo‘v o‘krugidan saylangan deputat M.Salimovalarning navbatdagi manzili Shirin shahridagi “Amir Temur” mahallasi hududida joylashgan 2-sonli maktabgacha taʼlim tashkiloti bo‘ldi. Deputatlar tomonidan mahalla yettiligining ish faoliyati, hududdagi mavjud imkoniyatlar va muammolar ham o‘rganildi. Jumladan;
“Amir Temur” mahallasi hududida joylashgan 2-sonli maktabgacha taʼlim tashkilotining oshxonasidagi elektr toki shitining kabellari bilan bog‘liq muammolar va bog‘cha yo‘laklarini taʼmirlash ishlari kabilar bo‘yicha qilingan murojaat ijrosi yuzasidan ishlar boshlab yuborildi.