Yangibozor tumanidagi Oltinko‘l mahallasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlisga va ko‘p millatli xalqimizga yo‘llagan Murojaatnomasi yuzasidan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Z.Otajanova, tumandagi mas’ul tashkilot vakillari ishtirok etdi.
Tadbir davomida Prezidentimiz Murojaatnomasida ilgari surilgan ustuvor yo‘nalishlar, ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar, ta’lim, madaniyat, ma’naviyat, tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi farovonligini oshirish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Tadbir ishtirokchilari Murojaatnomada bayon etilgan g‘oya va tashabbuslar xalqimiz hayotida muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidlab, ularni amaliyotga tatbiq etish borasida faol bo‘lish zarurligini qayd etdilar.
Yangibozor tumanidagi Oltinko‘l mahallasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlisga va ko‘p millatli xalqimizga yo‘llagan Murojaatnomasi yuzasidan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Z.Otajanova ishtirok etdi.
Tadbir davomida Oltinko‘l mahallasidagi ayollar bilan birgalikda Prezidentimiz Murojaatnomasida ilgari surilgan ustuvor yo‘nalishlar, ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar, ta’lim, madaniyat, ma’naviyat, tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi farovonligini oshirish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Tadbir ishtirokchilari Murojaatnomada bayon etilgan g‘oya va tashabbuslar xalqimiz hayotida muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidlab, ularni amaliyotga tatbiq etish borasida faol bo‘lish zarurligini qayd etdilar.
Yangibozor tumanidagi Pahlavon Mahmud mahallasida joylashgan 6-son umumta’lim maktabida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlisga va ko‘p millatli xalqimizga yo‘llagan Murojaatnomasi yuzasidan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda xalq deputatlari tuman Kengashi deputati O.Masharibov ishtirok etdi. Tadbir davomida Prezidentimiz Murojaatnomasida ilgari surilgan ustuvor yo‘nalishlar, ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar, ta’lim, madaniyat, ma’naviyat, tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi farovonligini oshirish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Tadbir ishtirokchilari Murojaatnomada bayon etilgan g‘oya va tashabbuslar xalqimiz hayotida muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidlab, ularni amaliyotga tatbiq etish borasida faol bo‘lish zarurligini qayd etdilar.
Murojaatnoma — barqaror taraqqiyot va farovonlik kafolati Bugun, 23-yanvar kuni Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida Demokratik jarayonlarni tahlil qilish markazi Xorazm viloyat hududiy bo‘linmasi tashabbusi bilan “O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Murojaatnomasi: barqaror taraqqiyot va farovonlik kafolati” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Yangibozor tumanidagi “Pahlavon Mahmud” mahallasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlisga va ko‘p millatli xalqimizga yo‘llagan Murojaatnomasi yuzasidan ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi. Tadbirda xalq deputatlari tuman Kengashi deputati I.Ortiqov, tuman hokimi o‘rinbosari A.Kaimov, viloyat ishchi guruhi a’zolari, tumandagi mas’ul tashkilot vakillari ishtirok etdi. Tadbir davomida Prezidentimiz Murojaatnomasida ilgari surilgan ustuvor yo‘nalishlar, ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar, ta’lim, madaniyat, ma’naviyat, tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi farovonligini oshirish masalalari atroflicha muhokama qilindi. Tadbir ishtirokchilari Murojaatnomada bayon etilgan g‘oya va tashabbuslar xalqimiz hayotida muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidlab, ularni amaliyotga tatbiq etish borasida faol bo‘lish zarurligini qayd etdilar.