Oliy Majlis Senati Hududiy vakillik organlari faoliyatini o‘rganish markazi bo'lim boshlig'i А.Altiyev, xalq deputatlari Navoiy viloyat Kengashi kotibiyat mudiri J.Hamrayev boshchiligidagi deputatlarning tashrifi davomida Urgut tuman Kengashi faoliyati bilan tanishishdi
Ishchi guruh a'zolari Xalq deputatlari Urgut tuman Kengashining sohadagi ijobiy yutuqlari, amalga oshirayotgan ishlari bilan kotibiyat mudiri Sh.Xudoyqulov tanishtirdi.
Mamlakatimizda mahalliy davlat hokimiyati vakillik organlari faoliyatini takomillashtirish, “Kuchli Kengash, hisobdor va tashabbuskor hokim” g‘oyasini hayotimizga tatbiq qilish maqsadida O‘zbekistonda mahalliy davlat hokimiyati vakillik organlari faoliyatini 2030 yilga qadar rivojlantirish konsepsiyasini ishlab chiqish bo'yicha takliflar, fikr-mulohazalar o'rganildi.