XALQ DEPUTATLARI KONIMEX TUMANI KENGASHINING O'N ETTINCHI SESSIYASI BO'LIB O'TDI
JORIY YOLNING 30-YANVAR KUNI XALQ DEPUTATLARI KONIMEX TUMANI KENGASHINING O'N ETTINCHI SESSIYASI BO'LIB O'TDI
🖊 Sessiya ishi davomida:
🔹 Konimex tumanida 2026-yilda aholi daromadini oshrish va ishsizlik hamda kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha amalga oshiriladigan ishlar yuzasidan tuman hokimining murojaatnomasi;
🔹 Tuman prokuraturasi tomonidan qonun ustuvorligini ta’minlash, huquqbuzarliklarni oldini olish va profilaktika qilish borasida 2025-yilning 12 oyida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
🔹 Tuman hududida 2025-yilning 12 oyi davomida huquqbuzarliklarni oldini olish, jinoyatchilikka qarshi kurashish, jamoat tartibini saqlash va huquqbuzarliklar profilaktikasi yo‘l-harakati xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar va kelgusidagi vazifalar to‘g‘risida;
🔹 O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Konimex tumanidagi Xalq qabulxonasining hududdagi tashkilot rahbarlari tomonidan murojaatlar bilan ishlash holati yuzasidan kiritgan axboroti to‘g‘risida;
🔹 Tumanda 2026-yilda sug‘oriladigan yerlarning meliorativ holatini yaxshilash maqsadida ta’mirlash-tiklash bo‘yicha amalga oshiriladigan “Konimex” xo‘jaliklararo kollektorlar tizimi ro‘yxatini tasdiqlash to‘g‘risida;
🔹 Tuman aholisini ichimlik suvi bilan ta’minlash darajasini oshirish bo‘yicha 2025-yil davomida amalga oshirilgan ishlar hamda kelgusidagi rejalar to‘g‘risida;
🔹 Tumanda yoshlar bandligini ta’minlash, "Hokim va yoshlar uchrashuvlari" to‘g‘risida va boshqa muhim masalalar ko'rib chiqildi.
🖋 Kun tartibidagi masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilindi.
🗳 Sessiya ishi tuman hokimligining "Facebook" ijtimoiy tarmog'idagi rasmiy sahifasi orqali onlayn yoritib borildi: