🏘 Qoraqo‘yli mahallasida amalga oshirilayotgan ishlar o‘rganildi
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputatlari U.Nurmuhammedov va N.Kiyamov tumandagi Qoraqo‘yli mahallasida xotin-qizlar faoli tomonidan olib borilayotgan ishlar bo‘yicha o‘rganish ishlari o‘tkazdi.
🔎 O‘rganish davomida hududda xotin-qizlarning ijtimoiy faolligini oshirish, ularni bandlikka jalb etish, ijtimoiy himoyaga muhtoj ayollarni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek, oilaviy muammolarni erta aniqlash va bartaraf etish borasidagi chora-tadbirlar batafsil ko‘rib chiqildi.
👥 Deputatlar tomonidan mahalla faoli tashabbusi bilan tashkil etilayotgan tadbirlar, profilaktik suhbatlar, kasb-hunarga yo‘naltirish ishlari hamda xotin-qizlar bilan muntazam olib borilayotgan manzilli muloqot jarayonlariga alohida e’tibor qaratildi.
✅ Shuningdek, ayollar bandligini ta’minlash, ularning huquqiy madaniyatini oshirish va mahalladagi ijtimoiy muammolarni hal etish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlarning samaradorligi baholab o‘tildi.