XALQ DEPUTATLARI UCHKO‘PRIK TUMANI KENGASHINING NAVBATDAGI SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Sessiya ishida tumanda 2025-yilning ikkinchi choragi davomida “Zarbdor” tajribasi asosida ishlab chiqilgan drayver loyihalarning amalga oshirilishi hamda ushbu loyihalarga ajratilgan mablag‘lardan maqsadli foydalanilishi yuzasidan tumandagi mas’ul rahbarlarning hisobotlari to‘g‘risida;
tumanda “Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik” jamg‘armasiga yo‘naltirilgan mablag‘lardan foydalanish to‘g‘risida;
O‘zbekiston mahallalari uyushmasining tuman bo‘limi tomonidan 2025-yilning o‘tgan davrida “Mahallaning ijtimoiy-iqtisodiy muammolarini hal etish jamg‘armasi” daromadlaridan foydalanish va xarajatlari ijrosi yuzasidan hisoboti to‘g‘risida;
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 25 noyabrdagi “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturini amalga oshirishga faol nuroniylarni jalb etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarorining ijrosi yuzasidan tumanda 2025-yilning ikkinchi choragi davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi va boshqa masalalar ko‘rib chiqildi.