“Dolzarb 90 kun”: Mirobod tumanida rahbar va yoshlar bilan muloqot qildi
“Dolzarb 90 kun” tadbirlari doirasida Mirobod tumanida tuman hokimi Anvar Sayfutdinov hamda tuman prokurori Bobur Abdullayev va xalq deputatlari tuman Kengash deputatlari ishtirokida yoshlar bilan ochiq muloqot — “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” tashkil etildi.
Uchrashuvdan ko‘zlangan asosiy maqsad — bitiruvchi yoshlarning murojaat va muammolarini eshitish, ularni qo‘llab-quvvatlash hamda maqsadlarini amalga oshirishda amaliy yordam berishdan iborat bo‘ldi.
❗️ Yoshlar esa o‘z biznes g‘oyalari, startap loyihalari haqida gapirib, ularni amalga oshirishda ko‘mak so‘radilar. Bu borada tuman hokimi mutasaddi idoralarga tegishli vazifalarni belgilab, amaliy yordam ko‘rsatish yuzasidan topshiriqlar berdi.
🗣Tadbir doirasida yoshlarning ta’lim olishi va bo‘sh vaqtini mazmunli o‘tkazishini qo‘llab-quvvatlash maqsadida tuman hokimligi tomonidan quyidagi texnik va moddiy yordamlar taqdim etildi:
➡️ 125-umumta’lim maktabi uchun 190 mln so‘mlik kompyuter jihozlari;
➡️2-sonli sport maktabi sport zali ta’miri uchun 300 mln so‘m;
➡️ 214-sonli “Jasorat maktabi” sinf xonalarini jihozlash uchun 500 mln so‘mlik sertifikat;
➡️ Tuman Axborot-resurs markaziga 6 ta kompyuter jamlanmasi.
✅ Bunday uchrashuvlar yoshlarning davlat organlariga ishonchi va faolligini oshirish, ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan yana bir amaliy qadam bo‘ldi.