Doimiy komisiyalarning yig'lishi
Xalq deputatlari Piskent tumani Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari
bo‘yicha doimiy komissiyasi, Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi, Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalarining yig‘ilishi bo'lib o'tdi.
Kun tartibida 2025-yilning 2-choragi davomida mahalliy budjet daromadlari bajarilishi holati, qo‘shimcha rezervlarni aniqlash bo‘yicha qilingan ishlar, soliqlar va boshqa majburiy to‘lovlar kesimida budjetga hisoblangan va amalda to‘langanligi, ular bo‘yicha soliq qarzdorligi to‘g‘risida, Piskent tumani mahalliy budjetining II-chorak ijrosi to‘g‘risida, Tuman mahalliy budjet daromadlari va xarajatlari yoyilmasiga 2025-yil I-yarim yillikda kiritilgan o‘zgartirishlar to‘g‘risida, Piskent tumani Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim o‘zgarishi bo‘limi tomonidan chiqindilarni o‘z vaqtida olib chiqib ketilishi bo‘yicha amalga oshirilgan ishlari to‘g‘risida, Tumanda madaniyat muassasalari holati, jismoniy tarbiya va sport bilan shug‘ullanish, ommaviy dam
olish joylari uchun infratuzilmaning mavjudligi to‘g‘risida
tashkilot rahbarlarining hisobotlari eshitildi.