Xalq deputatlari Olmazor tuman Kengashi deputati, O'zbekiston Ekologik partiyasi Olmazor tuman partiya tashkiloti raisi Shaxnoza Umarxodjayeva - Joriy hafta tumandagi "G'alaba" mahallasida faol fuqarolar va mahalla yettilik vakillari bilan navbatdagi uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Mahalla yettiligi a’zolari havo sharoitining keskin isib ketishi natijasida ayrim daraxtlar qurib borayotganini ta’kidlashdi.
Deputat tomonidan ushbu masalaga e’tibor qaratib, daraxtlarni sug‘orish tizimini takomillashtirish, ularni o‘z vaqtida kesib tozalash zarurligini aytdi.
Yig‘ilish yakunida deputat va mahalla yettiligi a’zolari birgalikda daraxtzor hududni ko‘zdan kechirdilar va aholi bilan ochiq muloqot qilishdi. Ushbu uchrashuv daraxtlar parvarishi va yashil hududlarni asrash bo‘yicha yangi chora-tadbirlarni belgilashga zamin yaratdi.