imgXalq deputatlari Xatirchi tumani Kengashi deputati M.Soliyeva tumandagi "Paraxun" mahalla fuqarolar yig‘ini hududidagi 20-umumta’lim maktabida saylovchilar bilan uchrashuv tashkil etdi.
29 июл 2025
imgXalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari M.Saidaxmedovа ҳамда A.Islamovlar tumanning Langar mahalla fuqarolar yig‘inida yashovchi o‘zgalar parvarishiga muhtoj bo‘lgan yolg‘iz keksalarning holidan habar olish, ularning kayfiyatini ko‘tarish maqsadida xayriya tadbiri bo‘lib o‘tdi.
imgXalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Saidaxmedovа Oila maskanida "Oilaviy qadriyatlarni mustahkamlash" komissiyasi tomonidan ajrim yoqasiga kelib qolgan nizoli oilalarni yarashtirish maqsadida muhokama tadbirlari bo‘lib o‘tdi. Unda mas’ullar tomonidan oilalarni o‘rganishda ishtirokchi er va xotin bilan o‘zaro va alohida suhbatlar o‘tkazilib, oila muqaddasligi hamda uni saqlash har birimizning vazifamiz ekanligi haqida tushuncha berildi.
imgXalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Saidaxmedovа tuman maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limiga qarashli 1-maktabgacha davlat muassasasimudiri Sh.Rahimov bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuvda korrupsiyaning oldini olish, unga qarshi kurashish, shu jumladan, maishiy korrupsiyaga barham berish buyicha tushunchalar berildi. Shuningdek, bog‘chadagi shart sharoitlar, bolalarni sog‘lom ovqatlanishlari hamda bog‘chadagi muamolar o‘rganilib gaplashib olindi.
imgXalq deputatlari tuman Kengashi deputati M.Saidaxmedova tumanning Navbaxor mahalla fuqarolar yig‘inida mahalla yettiligi bilan uchrashuv o‘tkazdi. Uchrashuvda korrupsiyaning oldini olish, unga qarshi kurashish, shu jumladan, maishiy korrupsiyaga barham berish buyicha tushunchalar berildi. Shuningdek, fuqarolar tomonidan aniqlangan muammolar, kamchiliklar o‘rganilib tegishli tashkilot rahbarlariga yetkazildi hamda joyida bartaraf etildi.