Xalq deputatlari Marg‘ilon shahar Kengashi deputati Osimxon Axmatshaev Go‘ravval mahallasi “Mahalla yettiligi” bilan uchrashdi
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining 2024 yil 4 apreldagi “Mahallalardagi muammolarni xal etishda Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-706-IV-sonli qaroriga asosan, mahallalardagi muammolarni xal etishda Xalq deputatlari Marg‘ilon shahar Kengashi deputatlari va “Mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yildi.
Shuningdek, Marg‘ilon shahar Kengashining 2025 yil 30 yanvar kungi VII-4-14-11-168-K/25 sonli qarorida hududlarni rivojlantirishga qaratilgan dasturlar ijrosini samarali nazorat qilish hamda mahallalardagi muammolarni hal etishga ko‘maklashish borasida mahalliy Kengash deputatlarining “Mahalla yettiligi” bilan hamkorligini yo‘lga qo‘yish belgilangan.
O‘zLiDeP Marg‘ilon shahar Kengashi deputati O.Axmatshaev Go‘ravval mahalla fuqarolar yig‘inida mahalliy Kengash deputatlari va “Mahalla yettiligi”ning 8 ta yo‘nalish bo‘yicha o‘zaro hamkorlik masalalari, “Mahalla yettiligi”ning kollegial qarorlari asosida ko‘rsatiladigan 64 turdagi ijtimoiy yordam va ajratiladigan subsidiyalarning manzilliligi va asosliligi, “Mahalla yettiligi” tomonidan aniqlangan va shahar darajasida hal etiladigan muammolar bo‘yicha takliflar tayyorlash masalasida kelishib oldilar.