Xalq deputatlari Quyi Chirchiq tuman kengashining navbatdagi sessiya oldi Doimiy komissiyalar qo'shma yig'ilishi
Doimiy komissiya qo'shma yig'ilishida tuman hokimining birinchi o'rinbosari - tuman Iqtisodiyot va moliya bo'limi boshlig'i K.Uskanbayev, tuman hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o'rinbosari T.Saitmuradov, tuman Adliya bo'limi boshlig'i D.Gamletov, Xalq deputatlari Quyi Chirchiq tuman Kengashi kotibiyati mudiri Z.Isroilov hamda kengashning Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy isloxatlar bo'yicha, Korrupsiyaga qarshi kurashish,davlat organlarida ochiqlikni ta'minlash va xuquqiy masalalar bo'yicha, Agrar, qurilish, kommunal soxalar, ekologiya, sanoat va transport masalalari bo'yicha hamda Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari bo'yicha doimiy komissiya raislari va a'zolari ishtirok etishdi.
Kun tartibidagi masalalar:
1. Dasturlar ijrosini shu jamladan, ajratilgan kreditlar samaradorligini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida.
2. O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 29-noyabrdagi “Kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha belgilangan ustuvor vazifalarning bajarilishini nazorat qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-6-V sonli Qarori ijrosi to‘g‘risida.
3. 2024-yilda jamoatchilik fikri asosida shakilantirilgan tadbirlarni moliyalashtirishga yo‘naltirilgan mablag‘lar hisoboti to‘g‘risida.
4. 2025-yil “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturi doirasida Quyi Chirchiq tumanida tanlangan mahallalarda tomorqa yerlarini sug‘orishni yaxshilash bo‘yicha dasturga kiritilgan takliflarni ko‘rib chiqish va tasdiqlash to‘g‘risida.
5. Quyi Chirchiq tumanidagi Xalq qabulxonasi tomonidan 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axboroti.
6. Toshkent viloyati Quyi Chirchiq tumanida faoliyat yuritayotgan "Umid ko'zi yordamchi xo'jaligi" MCHJ tomonidan yerlardan foydalanish bo'yicha o'tkazilgan monitoring bo'yicha tuman hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o'rinbosari T.Saitmuradov xisoboti to'g'risida.
7. Quyi Chirchiq tuman Adliya bo'limining 2024-yilda amalga oshirilgan ishlar yuzasidan axboroti to'g'risida.
8. Xalq deputatlari Quyi Chichiq tumani Kengashining ayrim qarorlariga o‘zgartirishlar kiritish to‘g‘risidagi masalalar muhokama etilib, tegishli doimiy komissiyalar tomonidan qarorlar qabul qilinib, Xalq deputatlari Quyi Chichiq tumani Kengashining navbatdagi sessiyasi kun tartibiga kiritildi.