Xalq deputatlari Bag'dod tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n uchinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
Xalq deputatlari Bag'dod tumani Kengashining yettinchi chaqiriq o‘n uchinchi sessiyasida quyidagi masalalar ko'rib chiqildi:
1. 2025-yil 2-yarim yilligi uchun jamoatchilik fikri asosida shakllantirilgan tadbirlarni tanlab olish va “Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi”dan mazkur tadbirlarga mablag‘lar ajratish to‘g‘risida tuman hokimining birinchi o‘rinbosari U.Maxmudovning hisoboti.
2. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 24-maydagi “Maʼmuriy islohotlar doirasida adliya organlari va muassasalarining masʼuliyatini yanada oshirish hamda ixcham boshqaruv tizimini shakllantirish toʻgʻrisida”gi PF-80-son Farmoni ijrosini taʼminlashda davlat organlari va tashkilotlarini faoliyatini muvofiqlashtirish haqida tuman Adliya bo‘limi boshlig‘i F.Mamajonovning axboroti.
3. Tumandagi ijtimoiy soha ob’ektlarini 2025-2026-yillar kuz-qish mavsumida issiqlik ta’minoti tizimini davlat xususiy sherikchilik asosida ta’minlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar va kamchiliklar yuzasidan tuman hokimi o‘rinbosari U.Yigitaliyev, Tibbiyot birlashmasi boshlig‘i J.Sherg‘oziyev, Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i v.v.b N.Mamatusmonova, Madaniyat bo‘limi boshlig‘i A.Xatamovlarning hisoboti.
4. Bag‘dod tumanida tabiiy gaz ta’minoti va mahalla fuqarolar yig‘inlariga suyultirilgan gazlarni o‘z vaqtida yetkazib berish borasida amalga oshirilayotgan ishlar holati yuzasidan “Hududgaz Farg‘ona” gaz ta’minoti filiali “Bag‘dod tuman gaz” bo‘limi boshlig‘i B.Farhodovning hisoboti.
5. Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashining 2025-yil 7-mart kungi “O‘zbekiston Respublikasi Oliy Мajlisi Senati Kengashining 2025-yil 28-yanvardagi KQ-52-V-sonli “Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashi huzurida ekspert guruhi tashkil qilish to‘g‘risida”gi qarori haqida”gi VII-6-38-11-152-K/25-sonli qarori 2-ilovasiga o‘zgartirish va qo‘shimcha kiritish to‘g‘risida.
6. Boshqa masalalar.