Xalq deputatlari viloyat Kengashining fan, ta'lim va sog‘liqni saqlash masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi raisi M.Hamroyeva va Xalq deputatlari shahar Kengashi deputatlari F.Hojiyev hamda R.Jo‘rayeva shuningdek tegishli soha vakillari bilan hamkorlikda sog‘liqni saqlash tizimida amalga oshirilayotgan ishlar ahvoli va sohadagi kamchilik hamda muammolarni o‘rganish yuzasidan shahar Tibbiyot birlashmasida o‘rganish olib borildi. Muassasaning ta’mirlanganlik holati, sanitar holati, Ish vaqtida muassasaning har bir qavati yo‘laklari va xonalarini yetarli yoritish tizimi bilan ta’minlanganligi, Muassasa ichkarisida aholining kutishi uchun qulayliklar yaratilganligi, Tibbiyot muassasasida yetishmaydigan moddiy texnika bazasi, Tibbiyot muassasasining toza ichimlik suvi va oqava suv tizimi bilan ta’minlanganligi darajalari o`rganildi. O‘rganish davomida soha vakillariga tegishlicha tavsiyalar berildi.