Тахиатош туман Кенегес ОФЙ даги 5-сайлов округидан
Такыятас районы 18- Курлысшы сайлау округинен сайланган депутат Медетова Асия Низаматдиновна "Халыклар дослыгы"
“Milliy qadriyatlar va an’analar millatimiz ko‘zgusi”
Urganch shahridagi 6-son maktab binosi majlislar zalida “Milliy qadriyatlar va an’analar millatimiz ko‘zgusi” mavzusida tadbir tashkil etildi. Tadbirda O’zLiDeP Xorazm viloyat va O’zLiDeP Urganch shahar kengashlari mas’ullari, Xalq deputatlari Urganch shahar Kengashi deputati M.Jumaniyazova, ustoz-murabbiylar, yoshlar ishtirok etdi. Tadbir doirasida o‘quvchilar tomonidan tayyorlangan sahna ko‘rinishlari, milliy raqslar va kuy-qo‘shiqlar namoyish etildi.
Tadbirda ishtirok etgan partiya vakillari sharqona yangi yilning boshlanishi, tabiat uyg‘onishining ramzi, eng ardoqli bayram bo‘lmish Navro‘zning yurtimizda mehr-oqibat, hamjihatlik, insoniylik, bag‘rikenglik va bunyodkorlik, xayr-saxovat, milliy urf-odat va an’analarimizni targ‘ib etuvchi bayram sifatida nishonlanishi xalqimizning azaliy qadriyatlaridan biriga aylanib borayotgani ta’kidlandi.